user_mobilelogo

2017

Kathy Duhnoski with Mikey- First leg in Rally Novice B: First place!

Kathy Duhnoski with Paris - (TD) Tracking Dog, (PCD) Preferred Novice Obedience

Carolyn Fuhrer with Somer- In Utility A: 1st leg, 1st place, (GO) Graduate Open 1st place and title, Special award: highest scoring Golden Retriever with a tracking title, (TDX) Tracking Dog Excellent, (CDX) Open Obedience

Carolyn Fuhrer and Loretta - (TD) Tracking Dog, (BN) Beginner Novice Obedience, (RN) Rally Novice, lst leg Preferred Novice Obedience

Martha Ortmann with Pepper: (CGC) Canine Good Citizen & (TKN) Novice Trick, Best of Working group in sanctioned AKC match.

Martha Ortmann with Glory - (CGC) Canine Good Citizen, (CGCA) Canine Good Citizen Advanced, (TKN) Trick Novice, (ACT1) Agility Course Test 1

Paula Titon with Kazakhi  - (ACTI) Agility Course Test 1

Paula Titon with Star - (ACTI) Agility Course Test 1

Zola Coogan with Chen-ko - (ACT! & ACT2) Agility Course Test 1 and 2, 2 legs in Beginner Novice Obedience, 2 legs in Rally Novice

Sharon Betts with Sira -  (CD) Novice Obedience, (TD) Tracking Dog, (ACT I & II) Agility Course Test 1 and 2, (TKN,TKI,TKA) 3 trick titles, and a leg in Preferred Open Obedience

Peter Liscomb and Maggie - (TDX) Tracking Dog Excellent in 13 minutes!

Marguerite Cutroni with Maiha - (TKN,TKI,TKA) 3 trick titles, (RE) Rally Excellent, (ACT2) Agility Course Test 2, 2nd leg in Novice Obedience

Donna Cook with Mia -(TKN) Novice trick

Donna Cook with Mattie - (TKN) Novice trick

Beth Laukka with Trek - (CD) Novice Obedience, (TKN) Novice trick, and (AXJ) Excellent jumper with weaves in agility.

Marie Stupakewicz with Zuko - (CD) Novice Obedience,(RE) Rally Excellent, (ACT I & II) Agility Course Test 1 and 2, and 2 legs in Preferred Open

Marie Stupakewicz with Tara-Mai - (RA) Rally Advanced, (ACT I & II) Agility Course Test 1 and 2, (TKN,TKI,TKA) 3 trick titles and 1 leg in Rally Excellent.

Annette MacNair with Grace - (ACT 1) Agility Course Test 1, Cynosport Veteran Rally titles:RLVX XII, RL1X XV

Annette McNair with Poppy - Best of Opposite 4-6 Mo., Best Beginner Puppy in Show 4-6 Mo.

Pamela Pultz with Allie - (ACT 1) Agility Course Test 1, (CGC) Canine Good Citizen, (BN) Beginner Novice Obedience, Achiever Dog

Phil Atkinson with Gwen - VST (Versatile Surface Tracker),  (CT) Champion Tracker

Chris Dostie with Cookie - (TDX) Tracking Dog Excellent

Gail Stone and Abbie - (NA) Novice Agility and (NAJ) Novice Agility Jumpers

Cindee Young with Rickee - (RE) Rally Excellent, (PCD) Preferred Novice Obedience, CPE Agility Level Two, (ACT2) Agility Course Test 2

Cindy Young with Lucee - (ACT2) Agility Course Test 2

Bob Young with Stevee - IPWDA Wilderness Search-and Rescue, CPE Agility Level One